25

Тут говорят!
Авторизация
Список форумов
Войти через акаунт

А кто-нибудь путешествует по Беларуси?
Подписаться/отписаться на тему (функция доступна только для зарегистрированных пользователей) Любимая тема (вкл/выкл) []

Страницы: 1  2  3  4  5  11  из  16
Добавление сообщений к этой теме для незарегистрированных пользователей невозможно
Тему смотрит 1 незарегистрированный пользователь
Модераторы
Рейтинг темы: ***** (65652 просмотрa)
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

Duce Duce в оффлайне

новичок

Duce на старте

Возникло желание проехаться на авто по красивым местам Беларуси. Первое, что придумалось, - это Жировичи. Попутчики и знатоки автодорог приветствуются! Поддержите инициативу, господа?Respect,

--------------------
e lucevan le stelle

nickey nickey в оффлайне

писатель

nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный nickey популярный

Duce (30.10.04 14:28) писал(a):
Возникло желание проехаться на авто по красивым местам Беларуси. Первое, что придумалось, - это Жировичи. Попутчики и знатоки автодорог приветствуются! Поддержите инициативу, господа?Respect,

Узімку? Не, лепей пачакаць як цёпленька стане, лужыны, жабкі павыпаўзаюць...

--------------------
If you love something set it free. If it comes to you it is yours. If it does not it never was

mars_k mars_k в оффлайне

графоман

mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный mars_k популярный

Тебе тема :
Минский ур и Гродненский ур
http://www.fortress.grodno.by/hist_u.htm

--------------------
Лозунг: Конституция Право Единство!

Toozik Toozik в оффлайне

новичок

Toozik на старте

А мне честно говоря, хотелось бы побывать в Хотыни. Очень хочется, я тысячу раз её проезжала, а заехеть так и не заехала... а хотелось бы. Да и в районе Могелёва я побывать не откажусь. Правда одно "но", все это может произойти только летом.

Gregori_Mech Gregori_Mech в оффлайне

энтузиаст

Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный Gregori_Mech популярный

Toozik (31.10.04 00:21) писал(a):
А мне честно говоря, хотелось бы побывать в Хотыни. Очень хочется, я тысячу раз её проезжала, а заехеть так и не заехала... а хотелось бы. Да и в районе Могелёва я побывать не откажусь. Правда одно "но", все это может произойти только летом.

Ці Вы адмыслова робіце памылкі ў назвах паселенняў? Ці Вам дагэтак яны цікавыя?

Алина Алина в оффлайне

писатель

Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный Алина популярный

Была в Жировичах. Очень даже ничего. По пути в Слоним заезжали. А недавно ездили в Мир и Несвиж. Конечно, после Чехии и Польши наши древности выглядят убого. Но съездить можно. И лучше если группой, с экскурсоводом, которая много историй разных расскажет.

--------------------
Неодолимые преграды встречаются только вне дороги

Duce Duce в оффлайне

новичок

Duce на старте

И все-таки еще раз предлагаю поехать в Жировичи в эту субботу ;-)Водитель и никакой штурман уже есть. Два попутчика приветствуются.Respect,

--------------------
e lucevan le stelle

Krug Krug в оффлайне

завсегдатай

Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный Krug популярный

Для всех любителей водных сплавов и активного образа жизни в субботу 27 ноября в 21:55 на БТ выйдет телепрограмма "Белая вода". Наши на реке Урик (5 категория) в Саянах. Было бы интересно услышать мнение как любителей водных видов спорта, так и просто телезрителей...

--------------------
все возвращается на круги своя...

kolovrat kolovrat в оффлайне

забанен

kolovrat на старте

Интересно, а можно ли найти в Минске человека, пережившего клиническую смерть (с документальным подтверждением), да ещё, чтобы он не был подонком и, не страдал идиотизмом?Может, кто знает таких?... очень уж хочу с ним (с ними) поговорить. Именно эти люди имеют возможность сделать доброе дело - помочь мне обрести Доблесть, которая у них в избытке и не используется! И это доброе дело, обязательно принесёт пользу и им самим. Ибо по деяниям вашим, да будет вам!Прошу, всех, кто может помочь мне в этом вопросе не игнорировать меня и откликнуться. Не игнорируйте и да не игнорируемы будете.С уважением, Алексей. предложения слать на почтовый ящик._____________________________Убедительная просьба: идиотам, подонкам, любопытным, неспособным к адекватному отношению и прочим ублюдкам НЕ БЕСПОКОИТЬ!!!!! Некорректные и неконструктивные вопросы и предложения НЕ ИЗЛАГАТЬ![e-mail]vivel@tut.by

hramy2006 hramy2006 в оффлайне

новичок

hramy2006 на старте

Алина (31.10.04 15:59) писал(a):
Была в Жировичах. Очень даже ничего. По пути в Слоним заезжали. А недавно ездили в Мир и Несвиж. Конечно, после Чехии и Польши наши древности выглядят убого. Но съездить можно. И лучше если группой, с экскурсоводом, которая много историй разных расскажет.

Убого выглядят вашы веды пра архітэктуру Беларусі.Напрыклад Польша ня мае такога шэдэўру, як 2-гі ў сьвеце барочны касьцёл (Фарны Нясьвіскі касьцёл 1593 году). Іхні Кракаўскі аналяг на дзясятак гадоў маладзейшы. А наш саступае толькі(!) рымскаму Іль Джэзу ды і то толькі 3-9 гадоў. Мірскі замак па прыгажосьці і па сусьветнаму прызнаньню абстаўляе шматлікія ангельскія, а не тое што чэскія.І дзе вы былі, калі вам гэта экскурсавод распавядаў?

--------------------
Фотаэнцыкляпэдыя "Нашы касьцёлы" www.hramy.com

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

hramy2006 (15.06.06 22:06) писал(a):
Убого выглядят вашы веды пра архітэктуру Беларусі.
... Мірскі замак па прыгажосьці і па сусьветнаму прызнаньню абстаўляе шматлікія ангельскія, а не тое што чэскія.

Ну так в чехии и англии они по крайней мере шматлікія, а у нас один только мирский в более-менее приличном состоянии и остался И то почти ничего там посмотреть нельзя, в одну только башню пускают...
И это... если надеешься на ответ от автора того поста... обрати внимание на дату... Вряд ли она твоё послание прочитает

новичок

hramy2006 на старте

Да я дату бачів, проста для іншых убогіх напісав

--------------------

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

hramy2006 (15.06.06 23:39) писал(a):
Да я дату бачів, проста для іншых убогіх напісав

Добры талерантны беларус. Вучыцеся дзеткi
Чым людзей зьневажаць, лепш па тэме што раскажы.
Напрыклад - што у нас ёсць цiкавага паглядзець акрамя усiм вядомых Мiра ды Нясьвiжа?

cнифф cнифф в оффлайне

графоман

cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный cнифф популярный

ну незнаю. я был в тракае лет 15 назад. там вроде как сильно круче чем в мирскам замке

--------------------
[rythmic farting continues]

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

Ну да, наши замки выглядят уж очень заброшенными..А в Мире во дворце (который в замке) вообще реставраторы живут и турыстов не пускают Хотя съездить туда стОит, если кто ещё не был. Тем более что недалеко.

новичок

hramy2006 на старте

ну незнаю. я был в тракае лет 15 назад. там вроде как сильно круче чем в мирскам замке

Ну канешне ж, бо Тракаі на востраве, паэтаму замак адразу становіцца "моцна круты", а ў Ангельшчыне любімай "пэўнымі абражанымі асобамі" ёсьць замкі на скалах і з ангеееельскімі (!) газонамі! І трохі хмызьняку стрыжанага - там ёсьць!
Галоўнае ж для нашых людзей не архітэктура, а фантанчыкі, ліліі, газончыкі...
Спадзяюся спрачацца з гэтай аксіёмай ня будзеце?

Адзін нават сказаў, што ў параўнаньні з Маскоўскім крамлём гэта ўвогуле нішто, бо там жа крэслы залатыя і зоркі бурштынавыя.

--------------------

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

Ну меня фонтанчики не интересуют. Так что я наверное не "наш человек"... Архитектура правда тоже не очень. Какая разница, барокко или ренессанс или классицизм... Это пусть архитекторы и разбираются. Для меня история этого места важнее. Поэтому гораздо интереснее было побродить по развалинам Новогрудского замка, чем по московскому Кремлю...

новичок

hramy2006 на старте

Поэтому гораздо интереснее было побродить по развалинам Новогрудского замка, чем по московскому Кремлю...Не, вы ўсё такі наш чалавек .

--------------------

Pessimist Pessimist в оффлайне

графоман

Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный Pessimist популярный

Съездите в Раков в один из немногих частных музеев страны к Феликсу Янушкевичу. А то его лучше знают за рубежом чем собственные сограждане

--------------------
Мы с Суховым и Деусом решили, что Адам Смит - замшелый совок, а Фредди Крюгер - экономист

lunka125 lunka125 в оффлайне

энтузиаст

lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный

Так , Фелікс Янушкевіч спадар і сам цікавы і пра музей свой цікава распавядае. )А калі на машыне ці цягніком, то я бы параіла ў бок Смаргоні паехаць: Крэва- Баруны- Гальшаны, сядзіба Агінскага (Залессе), Солы - адзін накірунак.Другі- пад Воршу (Віцебск, Ворша, Смаляны, Межева, Крапіўна- калі не складана, то самі удакладніце, напрыклад па "Архітэктура Беларусі"). Ну і класіка - накірунак на Брэст (Косава, Ружаны). З "папсы" - Дудуткі.2 hramy2006 А Трокі і на самой справе вельмі файныя, але іх адбудавалі з 20%, а у нас як усе разбурулася, так і зарас разбураецца (Крэва, Косава, Руданы...)- самі ведаеце, наколькі разумею. + Якасць абслугоўвання у музэях (непрафісіянальна гавару). І насам рэч фантанчыкау не трэба, тым больш што мне стары замак больш спадабауся. А Крэмль- трыумф рассейскага пафасу (Я адтуль праз гадзіну збегла)...

--------------------
... что впереди- все твое.
а впереди как всегда- километры дорог,
город у ног... (ЗЗ)

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

А что это за Янушкевич такой? Ни разу не слышал... Что там в музее можно посмотреть?

Кокс Кокс в оффлайне

Страшное зло

Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный Кокс популярный

lunka125 (18.06.06 12:39) писал(a):
Так , Фелікс Янушкевіч спадар і сам цікавы і пра музей свой цікава распавядае. )А калі на машыне ці цягніком, то я бы параіла ў бок Смаргоні паехаць: Крэва- Баруны- Гальшаны, сядзіба Агінскага (Залессе), Солы - адзін накірунак.Другі- пад Воршу (Віцебск, Ворша, Смаляны, Межева, Крапіўна- калі не складана, то самі удакладніце, напрыклад па "Архітэктура Беларусі"). Ну і класіка - накірунак на Брэст (Косава, Ружаны). З "папсы" - Дудуткі.2 hramy2006 А Трокі і на самой справе вельмі файныя, але іх адбудавалі з 20%, а у нас як усе разбурулася, так і зарас разбураецца (Крэва, Косава, Руданы...)- самі ведаеце, наколькі разумею. + Якасць абслугоўвання у музэях (непрафісіянальна гавару). І насам рэч фантанчыкау не трэба, тым больш што мне стары замак больш спадабауся. А Крэмль- трыумф рассейскага пафасу (Я адтуль праз гадзіну збегла)...

Ў Трокскі замак грошай укінулі яшчэ пры Саветах вельмі шмат, рабілі так званы "всесоюзный музей". Мірскі, Лідскі і Крэўскі замкі - гэта замкі - браты. Будаваліся ў адзін час і былі адной лініях умацаванняў у ВКЛА тэматычныя паездкі гэта добра. Нажаль няма таксама аднадумцаў, прыходзіцца ехаць з рыбакамі, ну і гуляць па розных цікавых мясцінах за адно.

--------------------
Национализм - страшное зло!
Оскверняю неоскверняемое!

uliana uliana в оффлайне

писатель

uliana на старте

Freed0m (16.06.06 07:21) писал(a):
Напрыклад - што у нас ёсць цiкавага паглядзець акрамя усiм вядомых Мiра ды Нясьвiжа?

Пачнем, мабыць паціху: Берасцейшчына: палац Бутрымовічаў-Скірмунтаў у Пінску, Завоссе, Ішкальдзь, сядзіба у Пружанах.Віцебшчына: Полацак (адзін вялікі помнік нашай гісторыі і архітэктуры, тыдня ня хопіць каб усё убачыць), Здраўнёва, Камаі, Сар'і, палац Тызенгаўза ў Паставах.Гомельшчына:палац Румянцава, палац у Чырвоным Берагу, Тураў, Камаі, Чачэрск.Гродзеншчына: па-першае ў самой Гародне колькі помнікаў, палац ў Свяцку, Зэльва, Ружаны, Кушляны-радавы маёнтак Францішка Багушэвіча, Гальшаны, Сынкавічы.МАгілёўшчына: Свята-Нікольскі жаночы манастыр у МАгілёве (якія там фрэскі!!!), палац ў Жылічах.Міншчына: Будслаў, Заслаўе, а вы бачылі Васкрасенскі сабор у Барысаве? Уф! І гэта толькі малая частка таго, что у Беларусі яшчэ можна убачыць, пакуль не згубілі канчаткова.

--------------------
попробуй в тундре прыгнуть в море.....

энтузиаст

lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный lunka125 популярный

Ну мы такі выбар прапанавалі , што ў паважанага Freed0m а лета не хопіць, каб палепшыць свой кругагляд. А, дарэчы, у Ракаве яшчэ старыя могілкі ёсць, але не настойваю- гэта для фанатаў.2 Кокс У мяне іншая праблема: аднадумцы клічуць ехаць, але справы ... І я зноў у пыльным плавячымся Менску. Нічога, яшчэ колькі дзен... і самаходам на *****... (Там і паглядзець есць што і для цела прыемна). А за "лікбез" дзякуй Цікава, вось у Літве адзін з турыстычных маршрутаў- Меднікі- Вільня-Трокі-Коўна (Каўнас). А ці нешта падобнае у нас для замежнікаў прапануюць (не экзотыку, як у Д...,ці Мір а сапраўды цікавы гістарычны маршрут, каб Беларусь не толькі, як вялікую веску паказаць, а як дзяржаву, маючую славутую гісторыю) .

--------------------
город у ног... (ЗЗ)

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

lunka, uliana, дзякуй Сапраўды, шмат чаго з гэтага ня ведаў. Адразу захацелася куды-небудзь паехаць Але тут тое ж што й у Кокса - большасьці знаёмых іншы адпачынак даспадобы... ну там шашлыкі ці пляжы ўсялякія Прыйдзецца сілай кагосьці цягнуць ці аднаму ехаць...

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

lunka125 (18.06.06 20:42) писал(a):
...нешта падобнае у нас для замежнікаў прапануюць (не экзотыку, як у Д...,ці Мір а сапраўды цікавы гістарычны маршрут, каб Беларусь не толькі, як вялікую веску паказаць, а як дзяржаву, маючую славутую гісторыю) .

lunka, ёсць такі тур Называецца "8 цудаў Беларусі". Белінтурыст замежнікаў возіць. Маршрут такі:Мінск - Полацк - Навагрудак - вёска Сынковічы - Белавежская Пушча - Мір - Нясвіж - Слуцак - Мінск. Вось. На ўсё 6 дзён. Нічога так, цікава, як па мне.

энтузиаст

Рада дапамагчы. Нагадаю добрую спасылку http://globus.tut.by Маршруты есць цікавыя, але па мне можна крыху падкарэктаваць. Шашлыкі, пляжы- файна,... калі здароў ю не шкодзіць . А выцягнуць вашых сяброў напрыклад на Браслаўшчыну не спрабавалі? Там калі добра прыглядзецца шмат цікавага можна знайсці (Браслаў, Міеры, Слабодка, Друя, Опса, Відзы, дзаецца яшчэ некалькі сядзібаў у гэтым раене, але не памятаю дакладна дзе) . У бок Нарачы так сама файныя мясціны есць (Нарач, Свір, Засвір, Камарова... а яшчэ там экалагічная веска есць- і амаль што адзіныя на Беларусі ветракі- нажаль у новых тэхналогіях мы так сама не першыя ) . Па мне гэты тур - не вельмі. Па - першае: Белавежская пушча (сама і музей ) проста у жудасным стане. І калі яшчэ сумны выгляд жывел можна спісаць на вяснавую "ліньку" , то самае брыдкае пачынаецца ў музэі: расповяд пра жывел уключае у сябе толькі раздзел, пра тое, чаму іх забілі і зрабілі з іх чучалы. Дагэтуль брыдка ад успамінаў. Здаецца, пасля Белавежскай пушчы, толькі адзін шлях- у зяленыя. З Мірам і Нясвіжам сітуацыя так сама цікавая: Мір- выглядае добра, але што пра яго распавесці, а пра Нясвіж можна гаварыць многа, але зарас уявіць яго веліч можа толькі чалавек з добрай фантазіяй. Слуцк - гарад прыгожы, але ці адкрые ен гістарычную спадчыну . Сынкавічы месца незвычайнае- вельмі ўражвае мяне. Але ... (мабыць самі ведаеце).Полацк і Наваградак- здаецца, у мяне з гэтага спісу засталіся толькі яны. Але Нясвіж і Сынкавічы не выключаю. А калі не 6 дзен, а напрыклад 2.

--------------------
город у ног... (ЗЗ)

Wings Wings в оффлайне

новичок

Wings на старте

А што за два дні можна паспець? Як раз толькі ў Полацк і Наваградак з'ездзіць Ну можа ў Мір яшчэ па дарозе. А ў Белінтурыста я толькі туры дзён на 5 бачыў, не менш. Ды ў нас здаецца ўсё альбо цікава альбо ў добрым стане Паспрабуй навыбірай тут на добры тур. А што да Пушчы - сапраўды брыдка, як ў нас ў апошні час да прыроды ставяцца. Прайсціся толькі па Мінску - жах Тое ж самае і з гістарычнай спадчынай.Браслаўшчына - гэта добрая ідэя. Тут і рыбалка і купанне і лес - на любы густ. Можа кагосці і змагу загітаваць на такую паездку А што гэта за экалагічная вёска там такая?

энтузиаст

Веска: ахвяраванне немцау- дапамога перасяленцам з Чарнобальскай зоны. На усяляки выпадак- гэта на Нарачы.Здаецца, каля 20 дамоу , пабудаваных з саломы, прыгожа пафарбаваных. 2 ветраки, спецыяльна глядзела- рэзерву ад звычайнай ЛЭП няма + нейкую частку яшчэ веске насупраць даюць. Спасылку шукайце сами. Знаходзицца на пад ездзе да к.п. Нарач, кали з левага боку возера аб язжаць, але ветраки высокия, будзеце на Нарачы- галаву задзярыце и убачыце."Паспрабуй назбирай на добры тур"- як легка Вы адмовилися ад нашай спадчыны...

--------------------
город у ног... (ЗЗ)

aradel aradel в оффлайне

писатель

aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный aradel популярный

Если будете на Витебщине, советую посетит Мосар, в конце июля-начале августа там цветут лотосы в пруду около красивого кастела

--------------------
Пессимисты ждут конец света, а оптимисты его готовят.
Страницы: 1  2  3  4  5  11  из  16