4

Тут говорят!
Авторизация
Список форумов
Войти через акаунт

Разговоры о БГЭУ
Подписаться/отписаться на тему (функция доступна только для зарегистрированных пользователей) Любимая тема (вкл/выкл) []

Страницы: 5  6  7  8  9 
Добавление сообщений к этой теме для незарегистрированных пользователей невозможно
Тему смотрит 1 незарегистрированный пользователь
Модераторы
Рейтинг темы:   (25605 просмотров)
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

крапива крапива в оффлайне

писатель

крапива на старте

le-na (23.04.05 00:59) писал(a):
Особенно, если посмотреть, сколько на наших "увеселительных мероприятих" этих самых студентов БГУ,БНТУ, БГУИР и дальше по списку. Это не мои, это их слова про наш Универ!!!!

Могу даже сказать почему...да потому что у нас большая часть студетво- девушки, да при тот симпатишные...уловили суть???

--------------------
The world is Mine

писатель

крапива на старте

Особенно, если посмотреть, сколько на наших "увеселительных мероприятих" этих самых студентов БГУ,БНТУ, БГУИР и дальше по списку. Это не мои, это их слова про наш Универ!!!!

Могу даже сказать почему...да потому что у нас большая часть студетво- девушки, да при том симпатишные...уловили суть???

--------------------
The world is Mine

писатель

крапива на старте

Могу даже сказать почему...да потому что у нас большая часть студетво- девушки, да при том симпатишные...уловили суть???

--------------------
The world is Mine

писатель

крапива на старте

сорри , эт у меня какие-то глюки пошли

--------------------
The world is Mine

le-na le-na в оффлайне

энтузиаст

le-na на старте

крапива (23.04.05 01:08) писал(a):

Конечно! Я просто очень люблю и свой универ и свой факультет. За три года он стал моим вторым, местами даже первым, домом. Рада была пообщаться Крапива. После учебы и работы кроме того, чтобы поспатьуже больше ничего не хочется.

--------------------
Подсунь свою мечту врагам, может быть они погибнут при ее реализации.

писатель

крапива на старте

le-na (23.04.05 01:14) писал(a):
Конечно! Я просто очень люблю и свой универ и свой факультет. За три года он стал моим вторым, местами даже первым, домом. Рада была пообщаться Крапива. После учебы и работы кроме того, чтобы поспатьуже больше ничего не хочется.

ну тогда приятных сноведений, а я пошла путешествовать дальше по виртуальным просторам нашей вселенной...

--------------------
The world is Mine

Павлик... Павлик... в оффлайне

писатель

Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный

le-na (23.04.05 00:02) писал(a):
Да с Паращенко не соскучишься. Но что говорть о преподах, если у нас ТАКОЙ деканат. Да у нас самый добрый декан(Платоша), самый креативный замдэкан (Ярик). В каком еще деканате можно выпить чашечку кофе, поговорить за жизнь, да просто прогулять пару? Короче, народ, если кто еще думает, на какой фак поступать, не думайте - ФЭУТ - THE BEST!!!

а я у Ярика часто на ковре)))

--------------------
It's not so easy to be me.

писатель

крапива на старте

Пузатый (23.04.05 18:50) писал(a):
а я у Ярика часто на ковре)))

а я предпочитаю избегать с ним встречу, так как что касается концертов, то он охотно посодействует, а вот насчет учебы...не сказала бы..в этом плане лучше Платонов...низкий ему поклон

--------------------
The world is Mine

писатель

Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный Павлик... популярный

крапива (23.04.05 18:58) писал(a):
а я предпочитаю избегать с ним встречу, так как что касается концертов, то он охотно посодействует, а вот насчет учебы...не сказала бы..в этом плане лучше Платонов...низкий ему поклон

На своём опыте знаю, что Ярцев лучше. Он хоть и кричит, но потом всегда помогает(сколько экзаменов не в срок, сколько курсовых запоздалых...). Был случай, когда ввели правило, что курсач в любом случае перед всеми экзаменами, а не перед тем предметом, по которому курсач. Так тогда он половину группы затянул к преподу и все сдали, т.к. нас о таких новостях никто не известил, да и вообще у меня с ним особые отношения))) ненависть, переходящая в дружеские и весёлые отношения))) Одни день орёт на меня на весь корпус, когда в коридоре видит, а другой эмёт руку и шутит по поводу сапогов и портянок)))

--------------------

писатель

крапива (23.04.05 18:58) писал(a):

кста, у тебя на потоке или даже в группе учатся бывшие мои одногрупницы)) Грищенко и Новицкая)) может знаешь))

--------------------

le-na le-na в оффлайне

энтузиаст

le-na на старте

Пузатый (24.04.05 16:21) писал(a):
На своём опыте знаю, что Ярцев лучше. Он хоть и кричит, но потом всегда помогает(сколько экзаменов не в срок, сколько курсовых запоздалых...). Был случай, когда ввели правило, что курсач в любом случае перед всеми экзаменами, а не перед тем предметом, по которому курсач. Так тогда он половину группы затянул к преподу и все сдали, т.к. нас о таких новостях никто не известил, да и вообще у меня с ним особые отношения))) ненависть, переходящая в дружеские и весёлые отношения))) Одни день орёт на меня на весь корпус, когда в коридоре видит, а другой эмёт руку и шутит по поводу сапогов и портянок)))

Полностью согласна! Платонов - милый дедушка, пишет себе книжку "Организация торговли" и никому не мешает. А вот Ярик... Вот из кого бьет фонтан энергии и креатива! Классный мужик. А его крик мы уже научились не воспринимать всерьез!

--------------------
Подсунь свою мечту врагам, может быть они погибнут при ее реализации.

писатель

крапива на старте

le-na (25.04.05 20:42) писал(a):
! Платонов - милый дедушка, пишет себе книжку "Организация торговли" и никому не мешает. !

Кста маленькая поправка, уже написал

--------------------
The world is Mine

Svetlana_lawclinic Svetlana_lawclinic в оффлайне

новичок

Svetlana_lawclinic на старте

ВНИМАНИЕ! ВНИМАНИЕ! ВНИМАНИЕ!С 17 ноября СТУДЕНЧЕСКАЯ ЮРИДИЧЕСКАЯ КЛИНИКА вновь работает!!!!Напоминаем, юридическая помощь БЕСПЛАТНО оказывается:-членам многодетных семей-малообеспеченным-участникам войны-инвалидам-студентам -учащимся -пенсионерам-безработным- другимПо адресу:г. Минск, Партизанский пр.26,3-ий корпус БГЭУ,комната 140(а)тел: 209-88-01Пн,Ср,Пт - с 10 до 12 Вт, Чт - с 18 до 20

--------------------
Svetlana

sudzilouski sudzilouski в оффлайне

забанен

sudzilouski стремится к лучшему sudzilouski стремится к лучшему

kottZ kottZ в оффлайне

постоялец

kottZ на старте

Всех поздравляю с Международным днем студентов!

--------------------
все хорошее в жизни противозаконно, аморально или ведет к ожирению

РОгач РОгач в оффлайне

новичок

РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный

Рэктар БДЭУ падпісаў загад аб выключэньні Тацяны Хома24-га лістапада, Тацьцяне Хома, студэнтцы факультэта міжнародных эканамічных адносінаў БДЭУ, прарэктар унівэрсытэта С.В. Шаўрук паведаміў што яе выключаюць з унівэрсытэта. Два тыдні таму яна была абраная ў Праўленьне Саюза нацыянальных студэнцкіх аб’яднаньняў Эўропы ESIB – буйнейшай эўрапейскай студэнцкай арганізацыі, якая займаецца абаронай правоў і інтарэсаў студэнтаў у Эўропе. Афіцыйнай прычынай выключэньня адміністрацыя ўнівэрсытэта называе тое, што Тацьцяна прапусьціла 3 дні заняткаў без дазволу дэканата для ўдзелу ў Зьезьдзе ESIB у Францыі, дзе і адбываліся выбары новага кіраўніцтва арганізацыі. Аднак некаторыя супрацоўнікі ўнівэрсытэта ў прыватных размовах кажуць, што патрабаваньне выключыць Тацьцяну паступіла зь Міністэрства адукацыі па прычыне абраньня Тацьцяны ў Праўленьне ESIB. Студэнтку 4 курса факультэта міжнародных эканамічных стасункаў БДЭУ Тацьцяну Хома, якая зьяўляецца адной зь лепшых студэнтак свайго курса, выклікалі на тэрміновае паседжаньне прафбюро ўнівэрсытэта. Там Тацьцяне паведамілі, што падрыхтаваны загад аб яе выключэньні з унівэрсытэту. Афіцыйнай прычынай выключэньня называюць тое, што Тацьцяна без дазволу ўнівэрсытэта прапусьціла тры дні заняткаў ва ўнівэрсытэце для замежнай вандроўкі. У гэты час Тацьцяна ўдзельнічала ў паседжаньні 49-га Зьезда ESIB, які праходзіў у Францыі. Акрамя таго Тацьцяне паведамілі, што інфармацыя пра тое, што беларускую студэнтку абралі ў кіраўніцтва эўрапейскай студэнцкай арганізацыі праз электронныя СМІ патрапіла ў Міністэрства адукацыі, якое было абуранае такой падзеяй і запатрабавала ад рэктара ўнівэрсытэта выключыць гэту студэнтку.Як тлумачыць Тацьцяна Хома:“Да таго, як мяне выклікалі на паседжаньне прафбюро я мела размову ў кабінэце намесьцніка дэкана з чалавекам, які прадставіўся прадстаўніком выхаваўчага аддзелу, аднак прозьвішча вырашыў не называць. Ён запытваўся пра вандроўку ў Францыю, маю мэту там і арганізацыю ESIB агулам: фінансаваньне, палітычная пазыцыя адносна Беларусі. Ня раз падкрэсьліў, як дрэнна я зрабіла, што не паведаміла ў дэканат загадзя. Тое ж я і пачула ад прарэктара па міжнароднай супрацы спадара Шаўрука, які мне распавядаў пра тое, як з амбасадаў тэлефануюць і прапануюць прыехаць па цынкавыя труны. Маючы на ўвазе, што ўнівэр нясе за мяне адказнасьць, а ў Францыі на той момант была такая складаная сытуацыя... Я прадаставіла ў дэканат тлумачальную запіску, дзе выклала аб’ектыўныя прычыны свайго хуткага ад’езду і немагчымасьці паведаміць у дэканат у час. Тым ня менш мяне проста абурае такі падыход унівэра да выхаваўчай працы. Я ня веру, што выключэньне ёсьць дзейсны мэтад выхаваньня.”Дзейная Старшыня Праўленьня ESIB Ваня Івошавіч разам зь іншымі Сябрамі Праўленьня арганізацыі зьвяртаюцца ў Савет Эўропы, Эўрапарлямэнт і іншыя эўрапейскія структуры, у тым ліку ў Эўрапейскую Асацыяцыю Ўнівэрсітэтаў, у якую уваходзіць Беларускі Дзяржаўны Эканамічны Унівэрсытэт. Звароты накіраваныя на тое, каб гэтыя структуры ўмяшаліся ў сытуацыю з раптоўным і абсурдным выключэньнем Тацьцяны Хома.Тацьцяна за тры з паловай гады навучаньня ва ўнівэрсытэце паказала сябе як арганізаваная, разумная і актыўная студэнтка, удзельніца навуковых канфэрэнцыяў і конкурсаў, сябра студэнцкага савета факультэта. Усе сэсіі яна заўсёды здае толькі на выдатныя і добрыя адзнакі, і дагэтуль ніколі ня мела ні папярэджаньняў, ні вымоваў з боку дэканату. Тым больш ўражваюць радыкальныя меры прынятыя адносна студэнткі.Загад аб выключэньні ўжо падрыхтаваны, але Тацьцяна будзе працягваць змаганьне за права навучацца ў Беларусі нават калі справа дойдзе да суда. Заўтра яна мае намер сустрэцца з рэктарам БДЭУ сп. Шымавым. Нагадаем, што згодна дзейнай інструкцыі Міністэрства адукацыі Беларусі выключэньне студэнта за пропускі заняткаў можа быць толькі пры ўмове сыстэматычнасьці парушэньняў. Практычна гэта азначае, што без вымовы за пропускі нельга выключаць студэнтаў. Гэта магчыма толькі пасьля другой вымовы.Тацьцяна Хома таксама адзначыла, што рашэньне рэктарату ніяк не паўплывае на ейнае сяброўства ў Праўленьні ESIB. http://www.studenty.by/news731.htmlЧАС прапануе паддтрымаць ТАНЮ ХОМАКалі вы маеце свае думкі ідэі, як гэта зрабіць больш эфектыўна, дасылайце лісты на minsk@svaboda2006.org

--------------------
СЕЛЯДЗЕЦ І САНЬЦІСОН - НЕ ЖЫЦЬЦЁ, А ДЗІЎНЫ СОН!

РОгач РОгач в оффлайне

новичок

РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный РОгач известный

http://www.stlweb.no/signatures.asp padtrymajcie tut!

--------------------
СЕЛЯДЗЕЦ І САНЬЦІСОН - НЕ ЖЫЦЬЦЁ, А ДЗІЎНЫ СОН!

забанен

забанен

забанен

iris iris в оффлайне

завсегдатай

iris на старте

padtrumala, spadzausa, dapamoga.. velmi gaday

vojur vojur в оффлайне

завсегдатай

vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный vojur популярный

У чацьвер, 22 сьнежня, на Радыё Свабода адбудзецца онлайн-канфэрэнцыя з Тацянай Хомай, былой студэнткай Беларускага дзяржаўнага эканамічнага ўнівэрсытэту, якая была выключаная з БДЭУ пасьля таго, як у Францыі яе абралі ў кіраўніцтва Аб'яднаньня нацыянальных студэнцкіх зьвязаў Эўропы (ESIB). Свае пытаньні Тацяне Хоме Вы можаце даслаць ужо зараз

pr.dima pr.dima в оффлайне

новичок

pr.dima на старте

Господа!!! Срочно требуется курсовая по предмету "Товарна Политика". В течении этой недели. Оплата 10 у.е. Жду ответа.

soul__fly soul__fly в оффлайне

новичок

soul__fly на старте

Hi!

Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 в оффлайне

новичок

Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87 Олег_Гошев_talks87

Herp (30.05.03 18:51) писал(a):
Йожык Пыхцелка (23.05.03 16:30) писал(a):
Народ! в нархозе на Финансово-экономическом факе (ныне ФФиБД).

Простите. ФФиБД???? Это за что ж они так над ФЭФом глумятся??? А Кто Декан??? БАСС или кто? А Гн. Титкин все еще зам.?? Я помню перед лекциеи в курилке подошли к мужичку :"Мужик , сигареты не будет?" Будет. Через 10 минут мужик зашел на лекцию и представился зам декана Титкиным Но мужиком оказался мировым. А старая маразматичка по ПИПЭ все еще преподает??
Титкин мировой мужик. Побольше бы таких.
Страницы: 5  6  7  8  9